Polecamy


1. Wydawnictwo Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki powstało na początku 2007 roku w Poznaniu. Należy do szwedzkiej grupy wydawniczej Norstedts, w skład której wchodzi jedno z największych szwedzkich wydawnictw książek dla dzieci – Rabén & Sjögren.

Wydawnictwo Zakamarki wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, mamy też coraz więcej ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie, m.in. bestsellerową serię Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

Posiadamy wyłączne prawo do publikowania w Polsce wcześniej u nas nieobecnych książek obrazkowych Astrid Lindgren. Dzięki temu do rąk polskich czytelników trafiły nowe historie o Pippi, Emilu czy dzieciach z Bullerbyn z oryginalnymi ilustracjami.

Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Nasze książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody.

Pierwszą książkę wydaliśmy 23 sierpnia 2007 roku - były to Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren. Do końca sierpnia 2010 roku ukazało się łącznie 79 tytułów.

zakamarki_logo_z_470px_kol1_RGB www.zakamarki.pl

 2. Akcja "MAMY miejsce" Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

MPK w Poznaniu przygotowało akcję informacyjną dla mam (maj 2010) i dla pasażerów (wrzesień 2010), której zadaniem jest zwrócenie uwagi na problemy rodziców małych dzieci w komunikacji miejskiej. W ramach pierwszej edycji akcji przygotowany został przewodnik, który ma ułatwić mamom podróżowanie komunikacją miejską. Druga edycja jest kierowana bardziej do współpasażerów i dotyczy ustępowania miejsca rodzicom z dzieckiem i kobiecie w ciąży w tramwajach i autobusach.

logoMPK www.mpk.poznan.pl


Projekt
Dobry start
(Lokalne Kluby Rodzinne)
Spotkania rodzinne
w IMD

07.12.2019
Bawialnia
Copyright 2009-2017 © Instytut Małego Dziecka
wykonanie, CMS: AzureusNet